Nie lubię YouTuba, ale tych 5 twórców darzę ogromną sympatią (i subem!)

Wcale mi się nie chce tutaj prawić o tym, jaka to jestem niesamowita, bo ojeeezu, wszyscy kochają YouTuba, a ja nie, bla bla. Chociaż często widzę taki trend w Internetach, że wiecie: „pfff! Wszyscy teraz jarają się BoJackiem Horsemanem? Ja oglądałem go już w XIX wieku, jak tylko wracałem do domu po odbębnieniu 12 h przy produkcji pierwszego tramwaju parowego!”. Albo: „YouTube?! Rozrywka dla plebsu! Ja wolę siedzieć w jaskinii i czytać ” Transgresję granic: ku transformatywnej hermeneutyce kwantowej grawitacji” Sokala!”*.

Mogłabym pójść za ciosem i stworzyć taki KONTROWERSYJNY początek, no ale wcale nie jest tak, że YouTube jest dla mnie najgorszym złem. Ja po prostu ogólnie nie za bardzo lubię oglądać filmiki w Internecie. Baaardzo długo czasu zajmuje mi zebranie się w sobie i obejrzenie czegokolwiek, co dostanę od znajomych. Wierzę, że to jest śmieszne i warte obejrzenia, ale muszę się do tego przygotować psychicznie. A co dopiero oglądanie długich filmików! Nie dość, że trudność na polu psychicznym to jeszcze w sumie jakaś taka strata czasu. Dlatego bardzo selektywnie podchodzę do treści jutubowych, nie licząc teledysków oczywiście, bo przecież układ do „Oops… I did it again” sam się nie nauczy!

Kto zatem znajduje się na mojej złotej liście twórców, których obejrzenie wymaga ode mnie tylko 3-minutowego przygotowania, zamiast pół dnia albo nigdy, jak to zwykle z filmikami bywa? 😀

1. Maxineczka

Maxi, ach, Maxi! To jest po prostu prześwietna kobita, która zajmuje się makijażem i generalnie kwestiami urodowymi, ale ja oglądam ją czasem tylko po to, żeby posłuchać 🙂 Bo mówi ładnie, zabawnie i luźno, więc zawsze mam z tego dużo przyjemności. Ja w ogóle lubię, jak ktoś mówi ładnie, a do Jutuberów, którzy nie dbają o język, raczej nie wracam. Chociaż chyba nie zdarzyło mi się nigdy włączyć czegoś, co by raniło moje uszy, więc rispek! Poza oczywistymi kwestiami miłego słuchania, świadczącymi o niezaprzeczalnej inteligencji, Asia jest PERFEKCYJNA w swoim fachu, superdokładna i utalentowana. 3 x TAK, polecam, Agustin Egurolla.

2. 7 metrów pod ziemią

Jedyny chłop w tym zestawieniu! Chłop ten ma na imię Rafał i jest jednym z najlepszych dziennikarzy, jakich znam. Wywiady – co ważne i znamienne dla jego kanału – są przeprowadzane z osobami, których życie nie jest usłane różami i nie towarzyszy mu akompaniament „Wiosny” Vivaldiego, a sam Rafał prowadzi je znakomicie, nie przerywa, zadaje mądre pytania, bo – ofkors – sam jest mądry 😀 i przy okazji dostarcza ciekawych informacji, których próżno szukać gdziekolwiek. Bo słuchanie wywiadu bezpośrednio z osobą, która przeżyła piekło Auschwitz jest czymś zupełnie innym niż czytanie o tym w przeróżnych artykułach. Na kanale „7 metrów pod ziemią” możecie też znaleźć wywiad z dilerem, byłym gangsterem, byłą zakonnicą, tancerką erotyczną – i wiele innych. A tutaj jeden z wywiadów, po których złapałam się za głowę:

3. Fifty na pół

„Moooja droga, ja Cię kochaaaam! Means that I looove you sooo…!” – ta piosenka przyczepi się do Was jak Misiewicz do Macierewicza, gdy tylko odpalicie sobie jeden z filmów Kasi, czyli właśnie Fifty na pół. Kasia wychowała się w Chicago, więc o kulturze amerykańskiej wie wszystko. I właśnie tym dzieli się na swoim kanale i to w bardzo ciekawy sposób. Bo możemy odwiedzić z nią amerykański HIGH SCHOOL i zobaczyć, czy wygląda rzeczywiście tak, jak na filmach czy w serialach. Możemy zobaczyć, jak wyglądają amerykańskie przedmieścia i dowiedzieć się, czy imprezy są tak huczne jak w „Project X”. I dlaczego amerykanie mają takie idealne zęby – yup! O tym też jest. Oprócz unistanowych (tak kiedyś, będąc w stanie wesołości 😉 powiedziałam o USA i się przyjęło) tematów zobaczymy też filmy z podróży wszelakich, ale jako fan kultury zza oceanu najchętniej oglądam te o Ameryce właśnie.

4. Okiem Chemika

Agnieszka to moje nowe odkrycie, a od pozostałych twórców różni się tym, że jej filmiki raczej lepiej oglądać w skupieniu. Bo chodzi w nich o konkretne informacje, więc jeśli potrzebujecie czegoś do dźwięczenia w tle, to raczej nie wybierajcie Okiem Chemika. Ale jeśli chcecie się dowiedzieć, jak działa „klin”, czy mieszanie alkoholu ma wpływ na kaca, czy kosmetyki przeciwzmarszczkowe działają albo czy mleko UHT jest niezdrowe – no to pyk, odpalajcie ten kanał. Prowadząca nie ma (jeszcze!), co prawda, charyzmy Krzysia Ibisza, ale nie o to w tym chodzi. Słucha się jej dobrze, a rady można wcielić w życie i wyjdzie nam to na dobre.

5. Mówiąc inaczej

Dykcja Pauliny sprawia, że mam ochotę wydłubać sobie wnętrze ucha, żeby jak najwięcej bodźców dotrało do mojego jak najgłębszego środka. Ale oprócz tego typu doznań to od Pauliny dowiemy się, jak pięknie używać naszego języka, co – jak wiecie – jest dla mnie turboważne. Jakie błędy językowe są niewybaczalne? Dlaczego pewnie rzeczy odmienia się tak, a nie inaczej? Jak czyta się zagraniczne nazwy marek? Proszę uprzejmie, pięknym głosem opowie Wam o tym równie piękna Paulina. Tu o błędach językowych w kuchni, na przykład:

No i that’s it! Ilu z tych twórców znaliście? 🙂 Jeśli macie jakieś inne, godne polecenia kanały, to chętnie je przyjmę, choćby dziś!

5!

* https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Sokala

0 0 vote
Article Rating

Córka Trenera

A dzień dobry, witam i o zdrowie pytam! Jak dobrze, to najważniejsze. A wszystkie mniej ważne rzeczy znajdziesz na tym blogu. Chałupy welcome to!
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Youmustusethisformat:
Youmustusethisformat:
30 października 2019 11:22

G.F. Darwin zawsze i wszędzie w serduszku moim na miejscu pierwszym będzie
Na drugim Jaja, zwłaszcza Jelenie, co Patolusiem mnie karmią co niedzielę

Pzdr srdn,

Youmustusethisformat:
Youmustusethisformat:
30 października 2019 12:40
Reply to  Córka Trenera
No1FAN
No1FAN
30 października 2019 11:41

Polecam kanał How To Basic – tworzy bardzo fajne poradniki odnoszące się do wielu różnych dziedzin życia:)

trackback

[…] kinem jest u mnie trochę jak z filmikami na YouTube, o których pisałam ostatnio w poście: Nie lubię YouTuba, ale tych 5 twórców darzę ogromną sympatią (i subem!) – żeby skorzystać z tego rodzaju rozrywki, potrzebuję bardzo dużo wewnętrznej (czekam na […]