Dlaczego warto być fit? Moje TOP 3 powody

trening, fitgirl

Na frazę „jak być fit?” Google ma dla nas ponad 30 milionów odpowiedzi, więc chyba jest to temat całkiem popularny! Na tyle popularny, że niektórym może trochę wychodzić bokiem, jak onegdaj cycek Janet Jackson podczas Super Bowl. Jeśli ktoś ma fioła na tym punkcie, no to jasne – widzi słowo FIT i chce wiedzieć jeszcze więcej. Ale co z tymi, którzy na słowo „fit” reagują mocnym wzdrygnięciem? Służę pomocą!

Co to znaczy „być fit”?

Bycie „fit” przede wszystkim nie polega na zajadaniu się ziarenkami chia, piciu mleka migdałowego (bo zwykłe to wytwór szatana), kupowaniu kilogramów batatów (bataty chyba są modne, to wymieniam – dla podkreślenia absurdu sytuacji) i dodawaniu do każdego posiłku superfoods. Ale wiecie, nie tam burak czy kapusta kiszona, tylko od razu trzeba walnąć karob albo spirulinę, które brzmią trochę jak jakieś nadzwyczajne dyscypliny sportowe. Karob np. mógłby być jakąś afrykańską zabawą z piłką a spirulina ewolucją na łyżwach. Ale nie o tym! 😀

Ja nie wyobrażam sobie innego stylu życia niż ten, który prowadzę. Oczywiście: Boże Narodzenie, święta rodzinne, Wielkanoc czy inne wesela mijają mi pod znakiem toczenia się i może nie jest to zbyt rozsądne, ale rozsądnym nie zawsze trzeba być. A każde takie święto uświadamia mi tylko, jak bardzo lubię ten mój fitlajfstajl. Powodów jest kilka:

Dobre samopoczucie

Banał jak ta lala! Ale co innego można napisać? Naprawdę jest wielka różnica między „standardowym dniem” a „dniem, kiedy mój żołądek nie ma dna”. Nie do końca już pamiętam, jak to jest żywić się produktami, których skład jest dłuższy niż zeszłoroczne lato, ale każdy, kto odstawi pasztety, białe makarony, zupki chińskie i gotowe produkty w słoikach na rzecz warzyw, owoców, kasz czy jogurtów szybko zauważy zmianę. Gwarantuję! Uczucie zmęczenia, ociężałości i ogólnego dyskomfortu odchodzi w niepamięć, a człowiek unosi się nad ziemią jak po tygodniu spędzonym na medytacji w Tybecie. Albo jak po ubraniu pary nowych Jordanów.

Większa chęć do ćwiczeń

Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem każdego szczęśliwego, stawiającego na zdrowie bytu i kropka. Od tego nie ma ucieczki! Jecie zdrowo – ok, ale nie narzekajcie, że Wasze ciała są pozbawionymi jędrności flaczkami, a serca magicznie znajdują tajne korytarze w przełyku chcąc wyskoczyć na zewnątrz, kiedy musicie podbiec do tramwaju. Wiem, że bywa tak, że ćwiczyć się nie chce, ale nie chce się podwójnie, kiedy karmicie się produktami, których wartość odżywcza dla organizmu jest na poziomie pasty do butów. Zerowa, znaczy się.

Zdrowe jedzenie zapewnia brak rewolucji w przewodzie pokarmowym, a aktywność fizyczna to przyjemność. Bieganie to przyjemność. Taniec, zumba, trening siłowy – to ma być przyjemność, a nie walka z własną fizjologią, bo akurat zjedliście coś, co zmusiło wasze jelita do wykonania „Lotu trzmiela” w całości.

Lepsze zdrowie

Amerykańscy naukowcy… Masz ochotę pominąć już ten akapit? Wiadomo, oni zawsze mają swoje niebywałe doniesienia, ale nie trzeba być amerykańskim naukowcem, żeby wiedzieć, jak złe odżywianie wpływa na zdrowie. Dieta oparta na słodyczach, hamburgerach z Maka, coca-coli i tłustym mięsie to prośba o miażdżycę, otyłość, próchnicę, niedożywienie (bo niby co z tego zestawu miałoby Cię skutecznie żywić?), nowotwory czy cukrzycę.

Zdaję sobie sprawę, że ten argument często średnio trafia, „no bo eeej, daj spokój, jem Maka dwa razy w tygodniu i nic mi nie jest!”. Oukej, nie twierdzę, że jest. Ale warto pamiętać, że jak tylko oderwiesz się od tego posta i pójdziesz się przejść, to będzie to możliwe tylko dzięki Twojemu ciału, które masz jedno i innego nie będziesz mieć (chyba że jak Rockefeller przeszczepisz sobie serce siedem razy – z czego siódme i tak nic nie dało, no bo Rockefellera nie ma już wśród nas). Dlatego warto je szanować. No, przynajmniej przez większość czasu 🙂

5!

0 0 vote
Article Rating

Córka Trenera

A dzień dobry, witam i o zdrowie pytam! Jak dobrze, to najważniejsze. A wszystkie mniej ważne rzeczy znajdziesz na tym blogu. Chałupy welcome to!
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sewastolink
Sewastolink
26 lutego 2019 11:26

Na łyżwach jest tylko jedna figura – TULUP

Batman bambaryła
Batman bambaryła
2 marca 2019 10:55

Jade sobie se ostatnio autkiem a tam coś gadają ze film już jest córka trenera , fejm dojebany szanuje bambaryłko . HAJ FAJF

Malinahehehe
12 marca 2019 20:44

Nie przeczytałam ale stwierdzam, że świetne